Beşiktaş Dövmeci

Beşiktaş Dövme Atölyeleri Ve Sanat

Yirminci yüzyıl başlarında korsanlar ve denizciler arasında yeniden ivme kazanan dövme, bir aidiyet nişanesi olarak insan bedeni üzerinde yerini alıyor. Tarihin eski dönemlerinde işleme anlamları açısından toplumları işaretleyen bir sembol olarak kullanımı, yasaklayan toplumlarla birlikte unutulmuşken yeniden tarih sahnesindeki yerini alıyor.

 Bir aşk hikâyesinden inanç aidiyetine kadar pek çok alanda ve anlamda uygulanan bu tarih öncesi gelenek, deniz aşırı ülkelerden henüz yeni yeni şehirleşmeye başlayan kara parçalarına tanımsız hastalıkları da ulaştırıyor.

 Hijyen ve uygulama aşamasında dikkat edilecek noktalar, bu aşamadan sonra belirginleşmeye başlıyor.

 Dövme Uygulamaları ve Hijyen

 Beşiktaş dövmeci atölyelerinde uygulanan hijyen kuralları, bugün Avrupa’nın herhangi bir şehrinde de aynı şekilde uygulanıyor. Veya Beşiktaş Bebek dövmeci atölyelerinin herhangi birine girdiğinizde, Kadıköy’deki sterilizasyon ve aparatların aynıları ile karşılaşıyorsunuz. Beyoğlu’ndan Amsterdam’a uzandığınızda, hijyen kurallarının değişmediğini görüyorsunuz.

 Bu, yüzyıllar içinde, sebep sonuçtan ziyade sonuçtan sebebe gözlemlerle oluşturulmuş bir keşfe dönüşüyor. Tıbbın ilerleyişi ile birlikte, hastalıkların önlenmesi ve oluşturulan halk sağlığı politikalarıyla, uluslararası standartlar belirleniyor.

 Bugün Beşiktaş Etiler dövmeci atölyelerinden birinde veya herhangi bir şehrin herhangi bir dövme atölyesinde, başınızı kaldırdığınızda duvarda bir lisansla karılaşıyorsunuz. Bulaşıcı hastalıklar ve insan sağlığı güvenliği için oluşturulmuş bu lisanslar, yasal bir zorunluluk olarak Beşiktaş dövmeci atölyeleri dahil tüm atölyeler için bir zorunluluk.

 Bebek Dövme Fiyatları

 Beşiktaş Bebek dövme fiyatları denildiğinde standart bir fiyat listesi hayal ediliyor. Oysa pek çok değişkenle belirlenen bir fiyatlandırmadan bahsedilmesi gerekiyor.

 Beşiktaş Bebek dövmeci atölyelerinin fiyatları ile Beşiktaş Etiler dövmeci fiyatları karşılaştırıldığında, arada değişen maliyetler fark ediliyor. Kullanılacak dövme gereçleri, teknik malzemeler, boya ve iğne gibi tek kullanımlık paketler standart bir fiyat belirlese de; boyanın organik mi sentetik mi olduğu, iğnenin kalınlığı ve inceliği gibi pek çok detay, dalgalanma yaratıyor.

 Denklemdeki bir diğer değişken de, seçilen dövmenin büyüklüğü, işlem süresi, kapatma mı (cover) yoksa yeni bir uygulama mı olacağı.

 Değer taraftan, Beşiktaş Bebek dövme fiyatları için, uygulama atölyelerini bölgede organize eden dövme sanatçılarının ustalığı ve imza değeri de etiket fiyatını etkiliyor.

Call Now Button