istanbul dövmeci

İstanbul Dövmeci

Birçok dövme yaptırmak isteyen kişi dövmenin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Dövmenin ne olduğu ve nasıl yapıldığı araştırılmaktadır. İstanbul dövmeleri de birçok kişinin dikkatini çekmektedir.

 Dövme Nedir?

 Dövme en eski iletişim yollarından biridir ve eski zamanlarda damga olarak kullanılmaktadır. Zaman geçtikçe kişiler estetik olarak dövme yaptırmaya başlamıştır. Vücudun deri altına iğnelerle işlenen şekiller dövme olarak kabul edilmektedir. Dövme günümüzde estetik olarak kullanılmaktadır. Birçok kişi dövmenin nasıl yapıldığını merak etmektedir. En merak edilenlerden biri de dövme yapılırken acı hissedilip hissedilmediğidir. İğne ile deri altına işlem yapıldığından dövme yapılırken bölgenin acıdığı bilinmektedir. Fakat acının vücudun hangi bölgesine yapıldığına göre de değiştiği bilinmektedir. Bu nedenle acı eşiği düşük olan kişilerin az acı veren bölgelere dövme yaptırmaları gerekir.

 Dövme Nasıl Yapılır?

 Öncelikle dövme için mutlaka temiz bir dövmeci bulmak gerekmektedir. İstanbul dövmeci bulduktan sonra hijyene dikkat etmek ve buna göre tercih yapmak gerekir. Dövme yapılacak bölge tıraşlanır ve öncelikle temizlenir. Daha sonra burası dezenfekte edilir ve dövme için hazır hale getirilir. Daha önceden kağıda aktarılmış olan dövme yapılacak olan bölgeye yerleştirilir. Dövmenin ana hatları oluşturulduktan sonra kişiye gösterilir ve onay alarak dövmenin yapımına devam edilir. Dövme makinesindeki iğneler ile cilt altına yapılan dövmeler esnasında acı hissedilebilir. Daha sonra şekil tamamlanır ve dövme yapma işlemi tamamlanmış olur.

 Dövme Bakımı Nasıl Yapılır?

 Dövme açık bir yara olarak kabul edildiğinden süreç boyunca bölgenin nemli ve temiz tutulması en önemli şeylerden biridir. Nemli tutmanın yanı sıra bu bölge için onarıcı bakım kremlerinin kullanılması daha doğru olur. Dövmenin yapıldığı gün bölgeye streç film sarılır ve ne zaman çıkarılacağı dövmeci tarafından söylenir. Streç film çıkarıldıktan sonra anti bakteriyel temizleyici ile bölgenin su eşliğinde temizlenmesi ve yıkanması gerekir. Daha sonra onarıcı bakım kremini sürmek ve tekrar streçlemek gerekir. Dövmenin üzerine birkaç gün yatmamak gerekir. Bakım kremlerini dövme tam iyileşene kadar kullanmak gerekir. Bazı kişiler birkaç gün kullandıktan sonra kremleri bıraktığından dövmenin iyileşmesi süreci uzar. Bu nedenle düzenli bakım yapmak ve bölgeyi temiz tutmak iyileşme sürecinin hızlanması için oldukça önemlidir.

 Dövme Fiyatları Ne Kadar?

 Birçok kişi tarafından İstanbul dövme fiyatları merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Dövmelere karar verilmesi ve boyutlarının belirlenmesi gerekir. Tüm dövmeciler yapılacak olan dövmelere farklı fiyatlar vermektedir. Aynı zamanda dövmenin geçici ya da kalıcı olmasına göre de fiyatlarda değişiklikler meydana gelmektedir. Öncelikle geçici ya da kalıcı olmasına karar vermek gerekir. Daha sonra dövmeye ve dövmenin boyutuna karar vermek gerekir. Son olarak dövme yaptırılacak olan yere gitmek ve dövmeciden fiyat bilgisi edinmek gerekir. Tüm dövmecilerin kendi fiyatları vardır. Fakat herkes tarafından geçici dövmelerin kalıcı dövmeden daha uygun fiyatlı oldukları bilinmektedir.

Call Now Button