Kadıköy Dövmeci

Kadıköy Dövmeci

Dövme tarihi çok eski olan bir estetik uygulamadır. Dövme nedir? Yaptırırken nelere dikkat etmek gerekmektedir?

 Dövme Nedir?

 Vücudun istenen yerine pigment maddelerinin enjekte edilmesiyle yapılan estetik uygulamalarına dövme denir. Tarihi Mısırlara kadar dayanan dövme tarihin eskisi zamanlarında damga olarak kullanılmaktaydı. Eskiden dövmeler bitkilerin özleriyle ve kınalarla yapılmaktaydı. Günümüzde kullanılan dövme iğneleri yerine de eski çağlarda hayvanların kemikleri kullanılmaktaydı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde dövme yapım aşamaları da gelişmiştir. Deri altına yapılan uygulamaların hijyenik yerlerde kişilere yapılması gerekir. İstanbul’da en iyi dövmecilerden biri Kadıköy dövmeci olarak bilinmektedir. Birçok kişi tüm sağlık koşullarına dikkat etmesi nedeniyle Kadıköy’de bulunan dövmecileri tercih etmektedir.

 Dövme Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 Dövme yapılmadan önce yapılacak olan figürün iyi düşünülerek seçilmesi gerekir. Daha sonra yapılacak olan bölgeye karar verilmesi de gerekmektedir. Vücudun her bölgesi dövme aşamasında farklı acılar yaratmaktadır. Bunların bilinmesi yer seçiminde oldukça etkilidir. Dövme yaptırıldıktan sonra bölgenin mutlaka temiz tutulması gerekir.

 Dövmeciler tarafından kişilere birtakım kremler önerilmektedir. Bakım kremlerinin ve onarıcı merhemlerin kullanılması bölgenin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Özellikle ilk kez dövme yaptıracak olan kişilerin dikkatli olmaları ve bakımlarını mutlaka yapmaları gerekir. Dövme fiyatları da birçok kişi tarafından merak edilen konular arasındadır. Kadıköy dövme fiyatları dövmelerin boyutlarına göre belirlenmektedir. Bu nedenle dövmeciye gitmek ve bilgi istemek en doğru sonuca ulaşılmasını sağlar.