Uskumru Dövmeci

Uskumru Dövmeci

Vücudun büyük bir kısmına uygulanabilen, özel teknik ve ekipmanlar gerektiren çizim ve boyamalara dövme denilmektedir. Dövme yapımının tarihinin antik dönemlere dayandığı saptanmıştır. O zamanlarda dövmenin, ritüellerde ve belli kişilerin derecelerini göstermek amacıyla yapıldığı saptanmıştır. Günümüzde dövme yapımı estetik yönü ile ağır basmaktadır. Dövmeler için sonsuz olasılık bulunmaktadır. Dövme, cilde uygulanan bir teknik olduğu için uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Tattotamara dövme yapımı için tavsiye edilmektedir.

 Tattotamara Uskumruköy İçin Dövmecilik

 Tattotamara Uskumru dövme yapan yerler aramasında öne çıkan dövmeciler arasında bulunmaktadır. Bunun sebebi Tattotamaranın dövme yapmak için gerekli yönteme ve bilgiye sahip olmasıdır. Bunun dışında dövme yapan bir yerin sağlaması gereken koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar aşağıdaki gibidir:

-Dövme deri altına işlendiği için enfeksiyona açıktır. Bu yüzden dövmenin hijyenik bir ortamda yapılması gerekmektedir. Tattotamara gerekli hijyen koşullarını sağladığı için önerilmektedir.

-Dövmenin yapılacağı mekanın hijyeni kadar ekipmanların hijyeni de çok önemlidir. Çünkü ilgili ekipmanlar direk deriye temas etmektedir. Bu yüzden bu ürünler hijyenik saklama kaplarında muhafaza edilmelidir.

-Dövme yapan kişinin maske ve eldiven kullanması enfeksiyonu önlemek için çok önemlidir. Tattotamara ilgili koşulları sağlamaktadır.

-Ortamın ve ekipmanların hijyenini sağlamak için otoklav cihazı ile ultrasonik yıkama makinesinin kullanılması mühimdir. Tattotamara bu cihazları kullanmaktadır.

-Tattotamara sahip olduğu bu koşulları ile kalıcı ve kalıcı olmayan dövme uygulamaktadır. Bu yüzden tattotamara Uskumru dövmeci denildiğinde ilk akla gelen dövmecilerden biridir.

 Tattotamara Kalıcı Dövme Nasıl Yapılır?

-Müşteri istediği dövme desenini seçer.

-Seçilen dövme deseni deri altına iğne ile mürekkep işlenerek uygulanır.

Tattotamara Dövme Fiyatları

 Tattotamara müşteri memnuniyetini önemsemektedir. Bu yüzden tattotamara Uskumru dövme fiyatları belirlerken müşteri memnuniyetini baz almaktadır. Bunun dışında dövmenin fiyatını belirleyen etmenler aşağıda belirtildiği gibidir:

Vücudun deri kalınlığı ve hassasiyeti her nokta da aynı değildir. Bu yüzden dövmenin yapılma zorluğu da bu faktöre göre değişmektedir. İlgili sebepten dolayı fiyatı belirlemede dövmenin nereye yapılacağı önemli bir faktördür.

Dövme deseninin komplike veya basit olması fiyatı belirleyen bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi komplike desenlerin daha fazla uğraştırmasıdır. İlgili desenlerin işlenmesinde daha fazla emek harcandığı için, basit desenlere göre fiyat farkı oluşmaktadır.

Dövme yapımında kullanılan mürekkep çeşidinin ve oranının fazlalığı dövme fiyatını etkilemektedir. Bunun sebebi ilgili mürekkeplerin maliyeti olarak bilinmektedir.

İşlenen dövmenin küçüklüğü veya büyüklüğü, fiyatı belirleyen önemli faktörler arasındadır. Bunun sebebi maliyet ve emek şeklindedir.